دستور جلسه اجلاس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری اخبار وکالت(اوکا نیوز) بهمن کشاورز رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران از برگزاری بیست و هشتمین همایش اسکودا طی روزهای چهارشنبه چهارم و پنجشنبه پنجم مردادماه سال جاری خبر داد.

وی گفت:محل برگزاری مراسم افتتاحیه در سالن همایشهای دانشگاه الزهرا واقع در خیابان شیخ بهایی است و نشستهای تخصصی در بعد از ظهر همان روز و پنجشنبه در سالن همایشهای هتل استقلال تشکیل می شود.
رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران دستور جلسه همایش را به شرح زیر برشمرد:
۱_گزارش بازرسی و تصویب ترازنامه
۲_ تعرفه جدیدحق الوکاله با این توضیح که حق الوکاله فعلی وکلا برمبنای آخرین تعرفه ای که درسال ۱۳۸۵ تنظیم و تصویب شده تعیین می شود.
۳_افزایش حق عضویت اعضای کانونها که موعد سه ساله آن منقضی شده و اینک موجبات قانونی برای افزایش وجود دارد.
۴ _ تجویز اطلاع رسانی و تبلیغات متعارف برای وکلای دادگستری که تا این زمان بطور مطلق ممنوع بوده اما آخرین جلسه شورای اجرایی اسکودا تبلیغات و اطلاع رسانی متعارف را برای وکلای دادگستری مجاز دانسته و موضوع در همایش هیات عمومی هم برای اظهار نظر همه اعضای هیاتهای مدیره سراسر ایران مطرح خواهد شد.
۵_ گزارش وضعیت قانون اصلاح قانون وکالت از جهات مختلف که بنام تصمیم شورای محترم اجرایی اسکودا مقرر شده است که صرفا گزارش فشرده و مختصری از آنچه که واقع شده و در جریان است به هیات عمومی داده شود. متن تنظیمی کارگروه ویژه اتحادیه سراسری برای کانونهای محترم ارسال شده است اما قرار نیست این متن در همایش بصورت ماده به ماده مطرح شود زیرا پیشتر هیات عمومی اختیار کامل و وسیعی بطور مطلق به کارگروه ویژه برای تنظیم این متن داده بود و در چند مورد نیز این تفویض اختیار را تایید و تاکید کرده است.
۶ _ چالشهای پیش روی کانونها و هجماتی که با آن مواجه هستند که مواردی چند است که به هرحال باید کانونهای وکلا در مورد آن بررسی و اظهار نظر کنند که در همایش مطرح خواهد شد.
۷_ اصلاح اساسنامه اسکودا که در شورای اجرایی این بحث مطرح شد که بدوا باید هیات عمومی لزوم اصلاح اساسنامه را احراز و تصویب کند و سپس شورای اجرایی وارد جزئیات اصلاح اساسنامه بشود و پس از تصویب آن آنرا در هیات عمومی مطرح نماید.
بهمن کشاورز در ادامه افزود: مطالب دیگری هم بموجب تصمیمات پیشین شورای اجرایی مقرر است که در صورت وجود دقت کافی در هیات عمومی مطرح شود که درصورتیکه زمان اجازه دهد این اتفاق خواهد افتاد . البته موارد از نظر اهمیت در حالتی است که می تواند در تقدمهای بعدی مطرح شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برای شرکت در جلسه افتتاحیه, مسئولین و مقاماتی از قوای سه گانه نیز دعوت شده اند و میزبانی این همایش در این دوره طبق معمول با یکی از کانونهای محترم است که دراین مورد کانون محترم مرکز میزبانی را برعهده دارد و به همین دلیل هم محل برگزاری تهران است. امیدواریم برگزاری این همایش در حل مشکلات مربوط به حق دفاع مردم و مسائل مربوط به وکالت موثر باشد.انشاالله.

منبع: روابط عمومی اتحاديه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایرانپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *