جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور:ضرورت طرح‌هایی که برای حفظ استقلال کانون وکلا و وکیل است را درک می‌کنم

به گزارش پایگاه خبری اخبار وکالت(اوکا نیوز) به نقل از خبرگزاری ایلنا، لعیا جنیدی در رابطه با اهم برنامه‌های خود در معاونت حقوقی رییس جمهور گفت: رییس جمهور از بنده برنامه خواستند که اجمالا در دو قسمت برنامه خود را تحویل ایشان دادم. یک قسمت مربوط به بهبود امور جاری معاونت است که تشکیل شورای متخصصان را پیشنهاد دادم و همچنین حسب مورد کارگروه‌های تخصصی. همینطور با اشاره به معاونت‌های موجود در معاونت حقوقی گفتم که هر کدام را چه حدی می‌توان ارتقا داد.

معاون حقوقی رییس جمهور تشریح کرد: در کنار این پیشنهادات طرح‌های توسعه‌ای را مطرح کردم که در ارتباط تنگاتنگ با برنامه‌های دولت دوازدهم است یعنی جنبه‌های حقوقی موضوعاتی که دولت در آن برنامه دارد را استخراج و سعی کردم جنبه‌ها کلی آن را مطرح کنم.

کلیات طرح‌های وکیل خانواده و بیمه وکالت را قبول دارم

این حقوقدان در رابطه به طرح‌هایی که از قبل در معاونت حقوقی مطرح بود مانند طرح وکیل خانواده و بیمه وکالت، خاطر نشان کرد: حقیقتا نسبت به کلیت این طرح‌ها نظر مثبت دارم ولی برای ارایه یک نظر دقیق باید کارهای تخصصی و اسناد پشتیبان آن‌ طرح‌ها مطالعه شود.صرف دیدن متن این طرح‌ها کفایت نمی‌کند. باید مشخص شود تا چه حد کار تخصصی صورت گرفته که بر اساس آن بشود نتیجه نهایی را گرفت.

ضرورت طرح‌هایی که برای حفظ استقلال کانون وکلا لازم است را درک می‌کنم

جنیدی با بیان اینکه وکیل دادگستری است و مشکلات وکلا را می‌داند و درک می کند، بیان کرد: چون با خواسته‌ها و مطالبات کانون وکلا آشنایی دارم ضرورت طرح‌هایی که برای حفظ استقلال کانون وکلا و وکیل است را درک می‌کنم و این مسائل را در یک چارچوب کار‌شناسی و بطور جدی هم در دولت و هم در مجلس پیگیر می‌شویم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *